Proč  a jak děláme svačinky pro děti?

Až se jednou ve stáří zastavím a budu chvíli přemýšlet, chtěla bych s hrdostí říci, že jsem "naučila" děti lépe jíst a pomohla jim tak na jejich cestě za zdravím. Chtěli bychom, aby sami děti postupně poznaly, co je pro jejich tělíčka dobré a co ne, a proč. A až se jednou tyto děti zastaví a budou přemýšlet, budou na sebe pyšní a budou své návyky předávat dále svým dětem. Čím více nás bude, tím zdravější budeme. 

Není to ale vůbec jednoduché, protože každé tělíčko potřebuje tak trochu něco jiného. Děláme to pro rodiny, s jejichž rodiči máme stejný cíl a jsou to právě oni, kdo vědí nebo s naší pomocí zjistí, co právě jejich student potřebuje. 

Tři příklady našeho zdravého, ale rozumného přístupu:

"Rohlík se šunkou je zdravý, proč ne?" Jinak řečeno, nepřeháníme to. Jsme zastánci pestrosti a kombinatoriky :-)

"Matěj je velký sportovec a potřebuje větší svačinku a klidně něco sladkého k tomu." Máma s tátou vědí, že Matěj je tak trochu sportovní blázen. Takových dětí je  čím dál více a podmínky pro sportování dětí se začínají velmi zlepšovat. Nemůžeme tedy házet Matěje "do jednoho pytle" s Amálkou, která ráda maluje a tvoří nádherné výtvory. Amálka není zdaleka tak aktivní a oba potřebují a mají rádi to své. Pojďme jim to s rodiči dát.

"Klárka chce být krásná, zajímá se o to, co jí. Naše svačinky jí dávají možnost vybrat si, co právě ona potřebuje a chutná jí." Každé ráno je zvyklá jíst müsli s jogurtem, zatímco její bratr Fanda snídá rohlík. K svačince si Klárka dá celozrnnou housku s krůtí šunkou (Hamiž) a ovocnou misku (Fňukadlo), Fanda si smlsne tvarohovo-jogurtovou mňamku s müsli (Hádkonoš). Klárka objednává sama na webu, Fanda to dělá s rodiči, kteří mu pomohou vybrat to správné a navíc se u toho dobře baví. 

Děláme to pro děti, máme rádi přírodu a fandíme sportu, přidejte se k nám!

TV Nova, Magazín Víkend 9/2018: https://youtu.be/vTxQXxYJ1dE 

 

Kam dodáváme?  

Praha- západ: 

ZŠ Černošice 

ZŠ Řevnice

ZŠ Dolní Břežany

Praha: 

ZŠ Radotín

Gymnázium Oty Pavla (Radotín)

ZŠ Vladislava Vančury (Zbraslav)

ZŠ Angel (Modřany)

ZŠ Profesora Švejcara (Modřany)

ZŠ Zárubova (Modřany)

ZŠ a Gymnázium Písnická (Modřany)

ZŠ Sázavská (Praha 3)

ZŠ Jana Masaryka (Praha 3)

Gymnázium Sázavská (Praha 3)

Gymnázium Jana Palacha (Praha 2)

Hledáme další školy v okolí, ozvěte se nám na tel: 724 324 808. Děkujeme!

 

A jak to vidí naši zákazníci?

"Díky za Vaše svačinky, to je taková krása, že nemusm každý den vymýšlet svačinu, a přitom si dcera může vybrat, na co má chuť, a je to čerstvé a dobré!" Eva Maťhová, ZŠ Černošice

"Moje děti byly do konce června velmi spokojenými strávníky poťouchlé sváči v ZŠ Angel. Pro mě to byla pohoda, vybraly si, na co měly chuť, a k mému překvapení občas jedly i to, co by mi rezolutně omítly doma jíst. Od září nastoupily obě na gymnázium a tam bohužel svačinky žádné nejsou... Děkuji za to, že dětem děláte zdravé svačinky a zjednodušujete rodičům život!Radana Williamsová ZŠ Angel